Anasayfa Kurumsal Yonca Teknoloji İnternet Okulu
Yonca Teknoloji İnternet Okulu™
Yonca Teknoloji Yazılım Okulu

Nedir?

Yonca Teknoloji İnternet Okulu, sosyal sorumluluk bilinci ile yürüttüğümüz bir projedir. Katılımcıların internet için yazılım ve proje geliştirme yeteneklerini geliştirir onları iş hayatına hazırlar.

Neden?

Üniversitelerimizde verilen eğitim öğrencilerin teorik bilgilerini geliştirirken, zaman yetersizliği ve diğer kısıtlar yüzünden pratik kabiliyetlerini geliştirmekte yetersiz kalmaktadır. Bu durum sektörün kalifiye insan gücünü kendisinin yetiştirmesini zorunlu kılmaktadır. Yonca Teknoloji İnternet Okulu, gerek Yonca Teknoloji'nin gerekse de sektörün insan kaynağı ihtiyacını karşılamayı hedefleyen bir projedir.

Ne zaman?

Proje altışar aylık dönemlerde yürütülür, bu dönemler içinde bulunulan yılın sonbahar ve ilkbahar ifadeleri ile isimlendirilir. Örneğin, 2008 Sonbahar dönemi Eylül 2008'de başlar ve altı ay sonunda yani Şubat 2009'da sona erer. Her dönemin başvuruları bir önceki dönemin ilk çeyreğinde başlar ve son çeyreğinde katılımcılara ilan edilir.

Kimler katılabilir?

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Bilgisayar Programcılığı bölümlerinde halen lisans eğitimi alan hazırlıktan 4. sınıfa kadar herkes katılabilir.

Kapsam nedir?

Biz, yazılım deyince intenet yazılımını anlıyoruz; kısa bir sürede bu algının dünyaya malolacağına da eminiz! Mutfak tarafında olmak, üretmek; bazen keyif almak için bazen iş yapmak için...

Amaç nedir?

Amaç, katılımcıları ilk dönemlerinde teknik yeterliliğe ulaştırmak, sonraki dönemlerinde ise Yonca Teknoloji proje yönetiminde 'kendi projelerini' ya da 'Yonca Teknoloji tarafından belirlenen projeleri' katılımcılar içinden oluşturulan ekiplerle birlikte tüm proje yönetim aşamalarını yaşayarak hayata geçirmektir.

Metodoloji nedir?

Proje kapsamında, düzenli toplantılar, eğitimler gibi Yonca Teknoloji etkileşimi olan faaliyetlerin yanı sıra; projenin internet ortamındaki araçları kanalı ile değişik faaliyetler de yürütülür.

Nasıl başvurulur?

Proje başvuruları, başvuru dönemlerinde üniversitelerde ilan edilir. İlanları takip ediniz ve haberiniz olduğunda internet sitemiz üzerinden başvurunuz.