Anasayfa Kurumsal
Kurumsal

Yonca Teknoloji, kuruluşundan bu yana Türkiye'nin internet ve elektronik iş çözümlerine imzasını atan; kullandığı teknolojilerde Türkiye'nin ilkleri arasında bulunmayı hedef edinmiş dinamik bir yazılım firmasıdır. Branşlarında ülkemizin en iyi eğitimini almış güçlü mühendis kadrosu ile projeleri uluslararası kalite normlarında geliştirmeyi, yaygın standartları takip etmeyi ilke edinmiştir. Yonca Teknoloji tarafından geliştirilen tüm çözümlerde Mükemmellik, İnnovasyon ile Öncülük ve Ekip Çalışması temel değerleri izlenir.

  • Mükemmellik, ekibimizin en öne çıkan karakteridir. Projelerin bütün ayrıntıları ile aynı mükemmeliyet çizgisinde olmasına olağan üstü efor sarfedilir. Projelendirme aşamasından devreye alma aşamasına kadar, kusursuz bir metodoloji ile çalışılır.
  • İnovasyon ile Öncülük, en sıradan problemlere geliştirdiğimiz çözümler için bile benzerlerinden çok daha ileri seviyede yaratıcı kanallar oluşturmayı hedefleriz. Bunu yaparken, genellikle izlediğimiz metod, innovasyon kabiliyetlerimizi ülkemizde henüz bilinirliği dahi bulunmayan uluslararası yükselen teknolojiler ile projede kullanmaktır.
  • Ekip Çalışması, bir süreç sonunda oluşacak çözümler için büyük önem taşımaktadır. Proje geliştirme, tüm adımlarıyla kusursuz bir şekilde izlenmesi gereken bir çözüm süreçtir. Yaptığı işlerde uzmanlaşmış bir ekibin, bu süreçte sağladığı avantajları; kalite ve zaman olarak özetleyebiliriz.
Temel değerlerimiz, projelerimizde yoğun bir mühendislik eforu ile yoğurulur. Müşterilerimizin tüm problemleri, mühendislik analizleri akabinde projelendirilir; bu sorunların etraflıca tartışılması, tüm çözüm alternatiflerinin üretilmesi ve en kıymetli çözümün seçimi anlamına gelir. Biz, tüm müşterilerimizin ihtiyaçlarının kendilerine özgü olduğunu bilir, ve ihtiyaca özel çözümler üretiriz. İhtiyaçlar aynı olsa dahi, iki farklı projenin çözümlerinin aynı olması gerekmediğini bilir, analizlerimizi titizlikle yaparız. Kadromuzun uzmanlığı daha analiz safhasında kendi gösterir.

Yonca Teknoloji olarak amacımız, müşterilerimizin ihtiyaçlarını mükemmel kalite seviyesinde, optimum kaynak ile -fiyat ve zaman avantajı ile- geliştirilmiş çözümlerle karşılamak, akabinde oluşacak katma değerleri firmamız bilgi dağarcığına yerleştirmektir.

Uluslararası saygınlığa sahip açık kaynak kodlu (opensource) platform ve teknolojileri projelerimizde olabildiğince yoğun kullanmakta bu sayede müşterilerimizin proje yatırım maliyetlerinde fiyat avantajı yaratmaya özen göstermekteyiz. Bununla birlikte, açık kaynak kodlu unsurlar kullanılmasını istemeyen müşterilerimizin tercihlerini de saygı ile karşılar, tercih ettikleri teknolojileri kullanırız.

Proje geliştirme sürecinde ayrıntıları standartlarla çözümleme prensibimiz, müşterilerimizin proje devreye alma sürecinden sonraki genişletme, bütünleştirme (entegrasyon) ve yeni kanallar oluşturma taleplerini çok daha düşük maliyetli ve çok kısa sürelerde karşılayabilmemizi sağlamaktadır.