Anasayfa Çözümler Yayıncılık Çözümleri
Yayıncılık Çözümleri


İnternet; bilginin işte, evde ya da eğitimde özetle her yerdeki erişim şeklini kökten değiştirdi. Yayıncılık sektöründeki üretim ve dağıtım maliyetleri neredeyse sıfırlandı, en azından metin için öyle. Davranış yönetimi, stratejik odak haline geldi. İnsanların davranışlarını öngörmek ve tüm planlama faaliyetlerinizi bu paralelde yürütmekten başka şansınız yok artık.

Çok büyük pazarlar hiç beklenmediği halde hızlı bir şekilde rekabete açıldı. Reklamcılık, ilk başlarda internet için kısır doğmuş olsa da kısa zamanda çizgisini buldu. Hedef kitleye ulaşan hiçbir mecrada olmadığı kadar etkileşimli ve çok daha önemlisi başarısı ölçülebilen, izlenebilen bir unsur haline geldi. Birçok yayımcı artık gelirini ürün satışlarından değil ürününü ücretsiz dağıttığı internet sitelerindeki reklamlardan elde ediyorlar, örneğin Encyclopedia Britannica (Britannica Ansiklopedisi) yüzyıllık satış politikasını sil baştan tasarladı ve ansiklopedisini internet sitesinden bedava erişime açtı.

Bunun yanında gelişen internet altyapısına paralel olarak bir çok firma son kullanıcılara ücretsiz internet televizyon kanallarına, radyo ya da gazetelerine sahip olma şansı sunuyor. İnsanlar artık ülkemizin ve dünyanın gündemi hakkındaki düşüncelerini tüm dünya ile paylaşabiliyor. Her geçen gün internetin medyadaki etkinliği artıyor ve orta vadede diğer tüm mecraları pazardan sileceği düşüncemiz de güçleniyor.

Siz de, sınırsız olanaklar sunan internette ister hali hazırdaki yayıncılık faaliyetlerinizle isterseniz de yeni yayıncılık girişimlerinizle bulunmak isteyin, sizin kalabalıktan ayrılacak, fark edilmenizi sağlayacak en az bir farklı yöne ihtiyacınız var. Biz buna inovasyon diyoruz, hangi segmentte olursa olsun yayıncılık sektörü bizim için çok iyi bildiğimiz ve hali hazırda bir çok iş fikrini hayata geçirdiğimiz bir sektör.

Yonca Teknoloji olarak yayıncılık çözümlerimizi genel olarak,
  • Etkileşimli online gazete ve periyodik yayın portalleri
  • Makale satış ve arama çözümleri
  • İnternet video ve ses çözümleri
  • Yeni nesil kitap okuma ve satış çözümleri
  • Podcast ve internet radyo çözümleri
  • İsteğe bağlı (On demand) video çözümleri
  • Video yayın (video streaming) çözümleri
olarak ifade edebiliriz.