Kamu
Akıllı formlarla, kullanışlı ve zengin arabirimlerle iş yükünüzü hafifletin, tüm beklentileri karşılayın; ne güvenlikten ne de esneklikten taviz verin...

Son teknolojik gelişmelerin diğer sektörlerde yarattığı müşteri beklentilerindeki inanılmaz yükseliş, kamu kuruluşları için de ister istemez kendini göstermeye başladı. Halk, kamu kuruluşlarında işini hızlı ve sorunsuz bir şekilde halledebilmeyi; bilgilerine ülkenin her yerindeki kamu kuruluşlarından ulaşmayı ve her seferinde yeni baştan beyanat vererek zaman ve para kaybetmek istemiyor. Sadece halkın hızlı hayatına ayak uydurabilen bilgi sistemleri kullanan kurumlar bu isteği yerine getirebilir. Öte yandan kamu kuruluşlarının başarısı; halkla, iş çevreleri ile ve diğer yerli ya da yabancı kamu kuruluşları ile ne kadar bütünleşebildiği ile ölçüldüğü gibi, bu kuruların bilgi sistemlerinin başarımı da aynı şekilde halkla, iş çevreleri ve diğer kurumlarla ne kadar bütünleşebildiği, isteklerine ne kadar hızlı cevap verebildiği ile ölçülüyor.

Halk ve iş çevreleri ile bütünleşen bilgi sistemleri için en önemli kriter zaman. Kullanıcı deneyimini artırma amaçlı tasarlanmış arayüzler ile aynı bilgiyi sürekli sormayan, bilgi girişlerinin sadece bir kez yapıldığı, ülkenin her yerinden ulaşılabilen, sunucu başarımı yüksek dolayısı ile yoğunluk dönemlerinde havlu atmayan sistemler... Yonca Teknoloji, kullanıcı deneyiminde sahip olduğu tecrübe ile her eğitim ve bilgi düzeyinden insanın kolaylıkla kullanabileceği ergonomik ve basit arayüzler ile kamu bilgi sistemlerinin başarımını artırırken, sunucu optimizasyon ve yük dengeleme kabiliyetleri ile altyapı başarımını üst düzeye taşıyor.

Kamu kuruluşlarının diğer kamu kuruluşları ile olan ilişkilerinin sürdürüleceği yazılımların verinin tüm boyutlarda izlenmesine, değerlendirilmesine, arşivlenmesine ve raporlanmasına imkan vermesi gerekiyor. Bu gereksinim, mühendislik eforunun projede yoğun şekilde kullanılmasını performanslı ve sürdürülebilir sistemler tasarlanmasını zorunlu kılıyor.

Gerek halk ve iş çevreleri gerekse de kamu kuruluşları için, bilgi güvenliği en önemli halkayı oluşturuyor. Hiç bir tarafın, kendisine özel bilgilerin başları tarafından erişilmesini istemeyeceği gibi; bu veriler üzerinden kararlar alan kamu kuruluşlarının da bu konuya kendi süreçleri açısından çok büyük önem verdikleri malumdur. Sistemlerle etkileşen kişilerin iddia ettikleri kişiler olduğunu ve etkileşilen sistemlerin gerçek sistemler olduğunu doğrulamak için sayısal sertifika ve imza çözümleri kullanılmaktadır.

Sektör için çözümlerimiz